Bibliografia zwartych i ulotnych druków konspiracyjnych wydanych na ziemiach polskich pod okupacją niemiecką w latach 1939 - 1945

Wydawnictwo: LTW
historyczna

Bibliografia obejmuje zestawienie 1075 książek i broszur w 1239 częściach (tomach, zeszytach), które wydano w Polsce w okresie okupacji niemieckiej w latach 1939 1945 bez wiedzy i formalnego zezwolenia okupantów. Rejestruje ona wydawnictwa ogłoszone przez podziemne organizacje polityczne, nielegalnie działające instytucje naukowe oraz wydawnicze, jak i przez osoby prywatne. Uwzględniono w niej zarówno broszury o charakterze aktualno politycznym, wspomnienia historyczne, wszelkiego rodzaju prace publicystyczne, techniczne i wojskowe, czy wreszcie prace naukowe, skrypty, podręczniki szkolne, literaturę piękną tak dla dorosłych jak i dla młodzieży oraz dzieci, nuty, itp.

Pola | 2012-11-06