Książęta i stany - Conrads Norbert

Wydawnictwo: Atut
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8374320400
historyczna

Prof. dr hab. Norbert Conrads jest historykiem na Uniwersytecie w Stuttgarcie, gdzie w latach 1981-2003 zajmował się badaniem wczesnych czasów nowożytnych. Od dziesięcioleci interesuje się historią śląska współpracując z wieloma polskimi uczonymi i instytucjami naukowymi.Norbert Conrads urodził się w 1938 r. we Wrocławiu, mieszkał tam wraz z rodziną do stycznia 1945 r. Studiował na uniwersytetach w Kolonii i Wiedniu. Doktorat obronił w 1968 r. na Uniwersytecie w Kolonii, habilitował się w 1978 r. na Uniwersytecie w Saarbriicken. Główny przedmiot jego działalności naukowej sta-nowią badania historyczne w obrębie epoki nowożytnej, w szczególności zaś historia oświaty i dzieje społeczne. Najbardziej znana jego książka poświęcona jest działalności akademii rycerskich w dawnej Europie. Specjalizuje się ponadto w badaniach dotyczących historii śląska. Ich intensyfikacji sprzyja zakład badawczy utworzony przez niego w 1985 r. przy Uniwersytecie w Stuttgarcie. W ramach realizowanych tu projektów powstały liczne prace jego uczniów oraz seria naukowa Neue Forschun-gen zur schlesischen Geschichte . Prof. Norbert Conrads jest autorem i redaktorem 13 książek, opublikował też wiele artykułów. za swoją pracę naukową otrzymał liczne wyróżnienia, m.in. Nagrodę Kulturalną śląska, którą w 2000 r. odebrał w Auli Leopol-dyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

nauznyka | 2011-06-23
Na półkach: Przeczytane, Historyczne
Przeczytana: 20 czerwca 2011

Książka którą można polecić każdemu kto interesuje się tematyką śląską i nowożytnością ( dobre do np. egzaminów) albo dla rozwijania swoich zainteresowań w tej dziedzinie. Przeczytana w sumie z przyczyn niezależnych od mojej woli no ale nie powiem by była nie ciekawa.
Polecam

peruniec | 2015-12-07