Śledztwo w sprawie króla smalcu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
historyczna

Życie codzienne rodziny Jezierskich na początku XX wieku w Poznaniu. Tajemniczy zeszyt z pożółkłymi rachunkami&&hellip,.To on stał się początkiem fascynującego & śledztwa przeprowadzonego przez Autorkę. Tropiła ona ślady zamożnej rodziny Jezierskich, z której wywodził się ów tytułowy & król smalcu &&ndash, właściciel dobrze prosperującej jak na owe czasy firmy. Urok sepiowych fotografii i bogactwo szczegółów historycznych zabierają czytelnika w niezwykle interesującą podróż w czasie. Jak potoczyły się losy rodziny Jezierskicha Przekonajcie się sami!

źródło opisu: oficjalna strona www wydawcy

źródło okładki: oficjalna strona www wydawcy

Dotka76 | 2017-10-01
Na półkach: Biografie, Przeczytane
Przeczytana: 01 października 2017

Pięknie opracowana historia rodziny poznańskiego kupca. Działa na wyobraźnię. Choć muszę przyznać, że autorka skusiła się na idealizację swojego bohatera, o co nie trudno przyglądając się pięknym zdjęciom, analizując okruchy codziennego życia.
Jak było naprawdę - myślę, że to już zupełnie inna historia.

radekmo | 2017-10-08

Książka napisana jest w konwencji dziennika zawierającego relację z poszukiwań informacji dotyczących rodziny Jezierskich. Tytułowe śledztwo toczy się zatem głównie w archiwach i bibliotekach. Efekty można zobaczyć na wielu ilustracjach zamieszczonych w książce. Krótka (choć dość duża jeśli chodzi o format) książka, ale bardzo ciekawa.

MaRuda1989 | 2017-07-10
Maria | 2015-06-25