Polacy w nauce i kulturze Tomska oraz Syberii zachodniej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
978-83-88976-52-0
Polacy, Syberia, kultura
historyczna

Los Polakom na Syberii nie szczędził trudów i kłopotów. Ci, którzy w porewolucyjnej Rosji tam pozostali, byli przedmiotem trwałej obserwacji i represji ze strony władz komunistycznych, które nie zgodziły się na zachowywanie przez syberyjskich Polaków polskich tradycji narodowych. Ich komunizowanie oznaczało zarazem wyniszczanie polskich tradycji narodowych, zwiazków z Kosciołem. Budowanie tożsamosci komunistycznej nie zwyciężyło, co miało się ukazać dopiero po jego załamaniu.

imperatorka | 2014-09-28
Na półkach: Teraz czytam