Mitologia. Mity i legendy świata

Okładka książki Mitologia. Mity i legendy świata Greg Bailey, praca zbiorowa
Okładka książki Mitologia. Mity i legendy świata
Greg Baileypraca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN powieść historyczna
powieść historyczna
Mythology : myths, legends & fantasies
Wydawnictwo Naukowe PWN
2009-01-01
2009-01-01
Sylwia Środa

Olbrzymi zbiór mitów i legend z różnych stron świata. Ze względu na swój charakter, opisy są dosyć krótkie, ale to bardzo przydatna pozycja, kiedy chce się na szybko sprawdzić jakąś informację i na jej podstawie szukać dalej :)

Dostałam ją w prezencie i muszę przyznać, że jest to prezent najlepszy jaki można podarować. Na ponad pięciuset stronach o formacie większym od A4 znajdziemy mity i podania z całego świata dodatkowo ozdobione barwnymi ilustracjami (obrazami, rysunkami). Na pierwszych kilku stronach zamieszczono informacje o autorach i dość obszerny wstep wyjaśniający, czym jest mitologia. Muszę przyznać, że około połowy ksiażki zajmuje mitologia Greków i Rzymian, jednak bez kolorowania i upraszania - można znaleźć kilka ciekawostek, których nie ma w szkolnych opracowaniach ;) Szczerze ją polecam wszystkim, którzy interesują się dawnymi wierzeniami lub po prostu lubią mieć u siebie w biblioteczce dobrze opracowaną i pięknie wydaną książkę.

Wspaniały zbiór mitologii z różnych zakątków świata w jednym grubym tomisku. Przepiękne ilustracje, masa ciekawostek. Ogromnie spodobał mi się również koncept z drzewami genealogicznymi. Wszystkim ogromnie polecam :)

• Mity, legendy, podania
  • Mity-symbole