Historia Bułgarii 1870-1915 t.3

Wydawnictwo: Neriton
historyczna

Dla bułgarskich kręgów politycznych było jasne, że bez wzmocnienia pozycji państwa zarówno w kontekście wewnętrznym, jak i międzynarodowym spełnienie narodowych pragnień stanie się mrzonką, której nigdy nie uda się zrealizować. Dlatego też niemal bezpośrednio po odzyskaniu niepodległości zdecydowano się na podjęcie wielotorowych działań na rzecz stworzenia z Bułgarii silnego państwa, z którym będą się liczyć nie tylko sąsiedzi, ale także mocarstwa europejskie.

Nine | 2012-12-16