Praca narodów. Przygotowanie się do kapitalizmu XXI wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
biznes, finanse

Praca Roberta Reicha trafiła po pięciu latach od chwili jej ukazania się w oryginalnej wersji w Stanach Zjednoczonych do rąk polskiego czytelnika. Ta książka jest wynikiem kilku lat badań, wywiadów i dyskusji, podejmowanych z wieloma ludźmi, których wnikliwe sądy zaznaczają się na niemal każdej stronie pracy. Autor podjął się w oparciu niewątpliwie o poprzednie swe prace próby nakreślenia bardzo już rozległej syntezy przeobrażeń głębokich i zasadniczo zmieniających zarówno strukturę, jak i funkcjonowanie globalnej gospodarki i polityki współczesnego świata. wiadom w pełni konieczności postrzegania gospodarki w jej społeczno politycznym kontekście zawsze, a w szczególności współcześnie, Reich tworzy bogaty obraz złożony z elementów zaczerpniętych z dorobku wielu dyscyplin społecznych. Jest to równocześnie dzieło sięgające do wielu niekiedy bardzo ostro ścierających się nurtów i podejść, co przynosi w rezultacie nader interesujące propozycje wyjścia poza tradycyjne dychotomie. Oryginalny ten obraz rodzącego się świata zmusza do stawiania najbardziej zasadniczych pytań, które choć szczególnie dotyczą mieszkańców największego społecznego laboratorium współczesnego świata, Stanów Zjednoczonych, to oczekiwać na odpowiedzi z niecierpliwością powinniśmy wszędzie, w tym w coraz większym stopniu również i w Polsce. Trudno się dziwić, iż praca wywołała ogromne poruszenie i wyjątkowo żywą debatę, głównie w Stanach Zjednoczonych, zaraz po jej pojawieniu się, wiosną r.

LepNaKsiążki | 2016-04-11
oka8410 | 2018-02-17