historyczna

Album, który trzymacie Państwo w ręku stanowi owoc wieloletniej, kolekcjonerskiej pasji autora związanej z jurą Krakowsko-Częstochowską. zaprezentowano tu ponad 650 starych kart pocztowych, sztychów, zdjęć, dokumentów i pamiątek. Pokazano jak wyglądało życie w północno-zachodnich okolicach Krakowa aż po Olkusz, Sławków i Będzin. zamki, dolinki, skały, zabytki ale i zwykłe zabudowania w realiach od XVIII do początku XX wieku w połączeniu z setkami różnych ciekawostek, anegdot i opisów niewiarygodnych wydarzeń tworzą specyficzny klimat tego wydawnictwa. Może ono być też swego rodzaju przewodnikiem umożliwiającym podróż w czasie i porównanie jak po stu czy dwustu latach zmieniła się Jura Krakowska. zapraszam w podróż śladami starej pocztówki.

Korvo | 2012-11-04