Słownik najnowszej historii świata 1900-2007. Tom 6: unia-ż

Cykl: Słownik najnowszej historii świata 1900-2007 (tom 6)
Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
historyczna

Słownik Najnowszej historii świata jest pierwszym polskim wydaniem oksfordzkiego słownika autorstwa Jana Palmowskiego z King s College University od London, przygotowanym w wydawnictwie Prószyński i S-ka i opublikowanym przez wydawcę Rzeczpospolitej. Słownik został zaktualizowany i uzupełniony o hasła szerzej prezentujące kontekst polski i europejski. Unikatowe polskie wydanie (kolekcja sześciotomowa) powstało pod redakcją dr Piotra Majewskiego oraz Instytutu Studiów Politycznych PAN. Słownik jest niewyczerpanym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych najnowszymi dziejami świata, Europy i Polski. 2800 haseł, 1040 biogramów, 376 wydarzeń, 328 państw, 260 organizacji, stowarzyszeń i związków wyznaniowych, 125 partii , 195 pojęć i terminów, 230 map i mapek przeglądowych, 40 zestawień tabelarycznych.

bursian | 2010-11-06
Michael Shootbook | 2016-09-19