Sławni poeci i pisarze

Wydawnictwo: Egmont Polska
historyczna

Wybór pisarzy i poetów, których przedstawiliśmy w tej książce okazał się naprawdę trudnym i odpowiedzialnym zadaniem. Bo jak można dokonać wyboru kilkunastu pisarzy, spośród ogromu nazwisk twórców powszechnie uznanych za wielkicha Mamy jednak nadzieję, że czytelnicy znajdą w niej swoich ukochanych twórców. Opis ich sylwetek to nie tylko encyklopedyczne dane. Nie chodziło bowiem o to, aby przybliżyć sylwetkę pisarza czy poety, ale człowieka, który tworzył dzieła... Dzięki temu uświadamiamy sobie, że wielcy twórcy byli naprawdę zwykłymi ludźmi ze swoimi licznymi słabościami i ułomnościami. Ich wielkość tkwiła w talencie, który potrafili odpowiednio spożytkować dla dobra nas wszystkich.

Ostatnia | 2014-07-19
Mysz | 2014-06-29