O szczęściu czy dzielności Aleksandra

Tłumaczenie: Krzysztof Nawotka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Acta Universitatis Wratislaviensis". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Περὶ τῆς Ἀλεξάνδρου τύχης ἢ ἀρετῆς
historyczna

Przedmowa Krzysztofa Nawotki Plutarch i jego dzieło, 1. Tytuł, autorstwo, stan zachowania, data powstania dzieła, 2. Pisarstwo Plutarcha, 3. Plutarch w kulturze zachodu, 4. Treść i charakter O szczęściu czy dzielności Aleksandra , 5. Obraz Aleksandra i epoki hellenistycznej w O szczęściu czy dzielności Aleksandra , 6. źródła Plutarcha, 7. Wydania, przekłady, komentarze, Plutarch O szczęściu...

Przedmowa Krzysztofa Nawotki
Plutarch i jego dzieło, 1. Tytuł, autorstwo, stan zachowania, data powstania dzieła, 2. Pisarstwo Plutarcha, 3. Plutarch w kulturze zachodu, 4. Treść i charakter O szczęściu czy dzielności Aleksandra , 5. Obraz Aleksandra i epoki hellenistycznej w O szczęściu czy dzielności Aleksandra , 6. źródła Plutarcha, 7. Wydania, przekłady, komentarze, Plutarch O szczęściu czy dzielności Aleksandra ,Komentarz, Prace cytowane, Spis ilustracji, Indeks

Dreadnought | 2015-05-13
Na półkach: Przeczytane, Historia