Historia wychowania. Tom 1. Od Wielkiej Rewolucji Francuskiej

Wydawnictwo: Western Australian Museum
historyczna

Tom pierwszy Historii wychowania, obejmujący okres do Wielkiej Rewolucji Francuskiej, został opracowany przez jednego z najlepszych polskich historyków szkolnictwa Stanisława Litaka, profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (ur. w 1932 r.), autora wielu cenionych publikacji i redaktora serii wydawniczej pt. Prace z Historii Szkolnictwa w Polsce. Wprawdzie publikacja została zaplanowana jako podręcznik akademicki, może jednak stanowić ważną lekturę dla każdego czytelnika. Jest napisana językiem jasnym, prostym, ale też pięknym i potoczystym językiem. Uwzględnia najnowsze osiągnięcia naukowej literatury niemieckiej, francuskiej i angielskiej. Wydawnictwo WAM zadbało o należytą szatę graficzną podręcznika w postaci niemal 200 ilustracji, lekturę ułatwiają też liczne noty marginalne. Stąd publikacja ta jest pierwszą w Polsce wydaną w formie niemal bibliofilskiej syntezą dziejów europejskiego wychowania do końca XVIII wieku.

Asia Tkaczyńska | 2011-05-02
Przeczytana: 02 maja 2011

Bardzo pomocna, łatwo się czyta i od razu zapamiętujesz istotne fakty

Maras | 2016-09-24
Przeczytana: 2012 rok