Wojna 1812 roku

Wydawnictwo: Kurpisz
838762165X
historyczna

Dzieło Mariana Kukiela ma fundamentalne znaczenie dla politycznej i wojskowej historii wojny 1812r.Praca przedstawia antecedencje i przyczyny konfliktu, przygotowania i koncentrację armii obu stron walczacych, marsz na Moskwę krytycznie oceniony przez Kukiela i bitwę na przedpolach rosyjskiej stolicy, a później odwrót w warunkach surowej zimy rosyjskiej, zakończony kompletną katastrofą Wielkiej Armii.Autor wykorzystał ogromną literaturę przedmiotu w wielu językach, liczne pamiętniki, drukowane zbiory źródeł i dokumenty rękopiśmienne zdeponowane w różnych archiwach, przede wszystkim francuskich.

Vilk | 2015-01-18
Narcyz | 2014-11-30