Zabójcza kuracja

Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Fatal Cure
8371208952
kryminał, sensacja, thriller, horror, robin, cook

Młodzi lekarze, Angela i David Wilsonowie, po ukończeniu studiów przenoszą się do Bartlet, gdzie w nowoczesnym centrum medycznym rozpoczynają praktykę. David jest internistą, a Angela patologiem. Obydwoje wiążą z przeprowadzką ogromne nadzieje. Są przekonani, że w tym urokliwym, malowniczo położonym miasteczku i doskonale wyposażonym szpitalu spełnią się ich marzenia o szczęściu i zaspokojeniu zawodowych aspiracji, znajdą radość i ratunek dla ośmioletniej córeczki cierpiącej na rzadką chorobę układu oddechowego. Okazuje się jednak, że czeka ich wiele rozczarowań, a tajemnicze i nieoczekiwane zgony wielu szpitalnych pacjentów nie są jedynie dziełem przypadku...Ten szokujący, doskonale napisany dreszczowiec trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Patrycja | 2015-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2015

Wciągająca, interesująca, intrygująca i zaskakująca. Po przeczytaniu pierwszej książki Cook'a jestem pod wrażeniem i zamierzam przeczytać kolejne jego książki. Serdecznie polecam!

Hana | 2016-07-26
Na półkach: Cook Robin, Przeczytane
Przeczytana: 26 lipca 2016

Sielankowe życie w małym miasteczku z cieniem powoli otulającym to piękne miejsce.W szpitalu umierają ludzie.Dlaczego? Książka utrzymana w stylu autora,ale tym razem Cook nie docenia czytalnika.Tłumaczy mu jak na rowie krowie zagadnienia,które czytelnik zna.Wygląda to o tyle żle ,że terminy (luminol,mukwiscyroza itp.) tłumaczy jeden lekarz drugiemu.Jakby brak wiedzy u medyka był rzeczą normalną.Ponato policjant tłumaczy się przed lekarzem z postępów swojej pracy a lekarz doradza mu ,by dłonie ofiary zabezpieczyć woreczkami,by zachować ślady.He he,może niech od razu zamienią się miejscami. Słabe to.David nie kojarzy a Angela jest nadaktywna.Nie podobało mi się.

Amadea | 2015-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2015

Robin Cook wymyślił bardzo dobry temat i świetny sposób na ów dreszczowiec, zastosował prosty przystępny język i tempo akcji...i tyle zalet, i zachęty.

Robin Cook ze swych czytelników zrobił detektywów, którzy już przed pierwszą połową książki wpadną na to, " gdzie jest pies pogrzebany", natomiast ze swych bohaterów zrobił parę mało myślących lekarzy, nie kierujących się rozumem, logiką, ani też inteligencją.

Pewnikiem musiało tak być, bo jak się podało omalże na tacy źródło morderstw, to potem trzeba jakoś ratować książkę, by miała objętość, więc jedynym wyjściem było kluczenie bohaterów wokół spraw oczywistych.
Doprawdy irytujące. Pełno sprzeczności i niemało żenujących dialogów.
A tak się cieszyłam ...:)
A tu takie rozczarowanie...
Jak ktoś chce się też poirytować, polecam.
" Będzie pan zadowooolony..." :))

PABLOPAN | 2012-01-11

Bardzo mi się podobała. Czyta się jednym tchem i trudno się oderwać. Polecam.

ampH | 2014-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Robin Cook już od dawna okrzyknięty jest mistrzem thrillerów medycznych. O miano to walczy z nim Tess Gerritsen, od której właśnie zacząłem przygodę z tym gatunkiem książek. Odkąd przeczytałem jej pierwszą pozycję wręcz zakochałem się w thrillerach medycznych i długo czekałem na okazję zagłębienia się w coś, co wyszło spod pióra Cooka. Wreszcie okazało się to możliwe, ale niestety się zawiodłem.

"Zabójcza kuracja" opowiada o parze młodych, amerykańskich lekarzy, którzy rozpoczynają swoją medyczną karierę. Drogi losu zawiodły ich do Bartlet, maleńkiego miasteczka w Nowej Anglii, w którym rozpoczęli pracę - on jako internista natomiast ona jako patolog. Niestety w wyniku skomplikowane splotu wydarzeń oboje utracili szybko pracę, a na domiar złego nad ich głowami zawisł cień śmierci.

Na zdecydowany plus zasługuje język, w jakim książka została napisana. Jest prosty, zrozumiały, przyjemny. Nie sprawia problemów z czytaniem, nie ma nadużyć w postaci ogromnej ilości medycznych...

LoVeandHoPe | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Po kilkutygodniowej przerwie wróciłam do czytania thrillerów. Postanowiłam skupić się na twórczości Robina Cook'a. "Zabójcza kuracja" opowiada o zabijaniu pacjentów przez zarząd szpitala w związku z wysokimi kosztami ponoszonymi w wyniku leczenia pacjentów poważnie chorych. Młodzi lekarze- David i Angela Wilsonowie przeprowadzili się z córką NIkki do Bartlet. Myśleli, że życie w tym miasteczku będzie bajką, przeliczyli się.
Najpierw znaleźli w piwnicy cialo zamordowanego doktora, bylego właściciela domu, w którym zamieszkali. Policja zajmująca się sprawą zabójstwa była brzydko mówiąc: tępa. Draźniło mnie bezczelne zachowanie szefa policji, olewanie całej sprawy i pretensje, że zostaje pouczany, jak ma pracować. Potem Angela była molestowana przez swojego szefa, a David w ciągu dwóch tygodniu stracił kilkoro pacjentów. Każdy z nich miał nowotwór,ale umarł na symptomy,które różniły się od dolegliwości związanych z rakiem. Na dodatek zostaje pouczony,że nie powinien tak długo badać...

natanna | 2012-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2012

Robinn Cook jest uważany za mistrza thrillera medycznego i zgadzam się z tą opinią całkowicie.
Oglądałam film na podstawie powieści "Coma" i czytałam "Toksynę", a teraz sięgnęłam po "Zabójczą kurację" i się również nie zawiodłam.

Książka interesująco napisana, trzyma w napięciu tak,że chce się ją przeczytać jak najszybciej by dowiedzieć się przyczyn śmiertelnych zejść pacjentów szpitala, którego zarząd postanowił wprowadzić nieludzki program oszczędnościowy.
Cook pisze w niej również o nierównej i przegrywanej walce lekarzy z bezduszną administracją co można w jakimś stopniu odnieść do tego co się dzieje w naszej służbie zdrowia.

Małgorzata Chabzda | 2016-01-22
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Świetna. Nieźle trzymająca w napięciu. Polecam.

Mononoke | 2013-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2013

Ta książka zaskoczyła mnie pozytywnie, bo w zasadzie wzięłam pierwszą lepszą z półki i nie oczekiwałam po niej zbyt wiele. Nigdy też o niej nie słyszałam.

Miejscami była przewidywalna, ale kiedy akcja zaczyna się rozkręcać wciąga i trzyma w napięciu. Nie jest to WOW, ale na pewno warto po nią sięgnąć, bo w przeciwieństwie do głośnych książek okazujących się chłamem, ta o dziwo jest w miarę dobra. Nie jest to też typowy kryminał, bo akcja nie polega jedynie na: ktoś kogo zabił, drugi go ściga, ale też wplecione zostają wątki problemów ze służbą zdrowia, i trochę wiedzy medycznej.

elsauria | 2015-05-19

Po wcześniejszych lekturach Pana Cooka muszę przyznać że leniiiiiiwie jak nie bardzo leniwie rozwija się akcja. Zaczyna się dopiero w połowie i mam wrażenie że pierwsze rozdziały były pisane jakby od niechcenia Czy warto? Myślę że tak jednak kiedy zaczniemy od połowy ;) nic nie stracimy.