Zabawa w boga

Tłumaczenie: Wiesław Marcysiak
Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Godplayer
kryminał, sensacja, thriller, horror, robin, cook

Cassandra Kingsley ma wszystko: rozpoczęła staż na psychiatrii, mieszka we wspaniałym domu, a jej mężem jest najlepszy kardiochirurg bostońskiego Memorial Hospital. Tymczasem dziewczyna, wbrew rozsądkowi, bada wraz z patologiem Seibertem serię nagłych zgonów pooperacyjnych, do których dochodzi w szpitalu. W obliczu poważnych problemów zdrowotnych i małżeńskich zarzuca śledztwo, ale wraca do niego po tajemniczej śmierci Seiberta. Teraz musi już walczyć nie tylko o swój wzrok i rodzinę, ale także o życie. A krąg podejrzanych zawęża się stopniowo do najbliższych jej ludzi...
Robin Cook uważany jest za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia, a także studia podyplomowe na Harvardzie. Jest autorem wielu powieści, w tym takich bestsellerów, jak Coma, Epidemia, Chromosom 6, Toksyna, Oślepienie czy najnowszy - Wstrząs.

Joanna | 2017-05-14
Przeczytana: 14 maja 2017

kolejne moje wielkie odkrycie. słyszałam o tym autorze, ale dopiero teraz miałam przyjemność przeczytać coś z jego twórczości. no i super.bardzo mi się podobało. jest to thiller medyczny a miałam już z nim do czynienia u Gerritsen. może do końca u Cooka nie jest tak bardzo rozbudowany wątek kryminalny no ale morderca jest i to jaki....

Przeczytana: 07 stycznia 2014

"Zabawę w Boga" przeczytałam po raz drugi. Thriller medyczny z wątkiem miłosnym, niezwykle wciągający. Procedury medyczne nie mają serca. I choć lekarze przysięgają ratować życie ponad wszelką cenę, to biurokracja często bezlitośnie związuje im ręce. Kogo ratować, a kogo nie? Dylemat na miarę Boga, i na pewno pozostawia trwały ślad na psychice dokonującego wyboru. Wybitnemu kardiochirurgowi zrzedły codzienne zmagania. W jego życie wtoczyła się monotonia. Gdzieś w biegu życia zagubił radość z dokonywanych cudów na stole operacyjnym, nie wystarczało już uznanie kolegów i wdzięczność rodzin aby wzbudzić pożądane emocje. Czym bohater wypełni tę pustkę? Czy jego postępowanie, choć niepozbawione szczytnego celu, okaże się słuszne, czy też dramatyczne w skutkach? Czy narcystyczna natura popchnie go do zniszczenia tego co w życiu najważniejsze - miłości?
Polecam

karpatkadobra | 2016-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Robin Cook to człowiek legenda jeśli chodzi o Thriller medyczny. Jestem na 100% pewny a może nawet i na 10000000% , że każdy kto czyta literaturę thriller / kryminał medyczny zetknął się przynajmniej raz z książką Robina Cooka – a w większości jest tak, że przeważająca liczba czytających zaczyna na Cooku, będzie go czytała, i gdyby świat się miał dzisiaj skończyć to skończyli by go na czytaniu Cooka.
Robin Cook to połączenie Dr. House, Sherlocka Holmesa i Stephena Kinga, który tak pisze książki, gdzie tematy się praktycznie nie wyczerpują , a ich pisanie przychodzi od tak jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki.
Czytam różne książki, przewijam się przez różnych autorów i przez rozmaite gatunki. Moim ulubionym jest sci fi , a głównie tematyka ,,Star Wars”, ale nie pogardzę też dobrym thrillerem medycznym z mnóstwem ciekawych terminów lekarskich i zagadek rodem wziętych z kryminałów Agaty Christie, a jest to związane z moim zamiłowaniem od małego do medycyny i nauk ścisłych
Nie...

ennkaa | 2012-10-08
Przeczytana: 08 października 2012

Bardzo słaba propozycja.
Papierowi bohaterowie wypowiadający wystudiowane kwestie doprowadzali mnie do szału. Doktor Cassi przyprawiała o mdłości snując infantylne rozważania i podejmując idiotyczne decyzje. Thomas, który chyba jako jedyny w książce, został skażony odrobiną osobowości nie wystarczył żeby uratować klimat. Jeśli ktoś poszukuje ciekawej intrygi z medycznymi ciekawostkami w tle to też się bardzo mocno zawiedzie. Bezsensowny pomysł, beznadziejne zakończenie i zmarnowany czas. Jedynie tytuł mi się podoba..szkoda,że został zmarnowany:(

BartłomiejNieBartosz | 2015-01-19
Przeczytana: 2010 rok

Fantastyczna książka poruszająca bardzo istotny problem finansowania leczenia chorób nieuleczalnych.

Autor tłumaczy czytelnikowi obie strony tego dylematu. Z jednej przedstawia pogląd, iż wszyscy zasługują na równy dostęp do leczenia oraz wiarę w powodzenie kosztownej terapii. Ukazuje załamanych pacjentów i ich rodziny, potrzebujących wsparcia i lepiej znoszących ból i cierpienie gdy widzą, że nie zostali pozostawieni sami sobie.

Z drugiej jednak, tłumaczy że w ten sposób finansuje się jedynie dłuższą agonię chorych i lepsze samopoczucie ich bliskich. Tym samym odbierając potężne fundusze na leczenie tych, którzy naprawdę ich potrzebują by mieć realną szansę na powrót do pełni zdrowia. Tu z kolei widzimy sfrustrowanych ludzi, nie mogących otrzymać kompleksowej pomocy ze względu na brak środków, przeciążenie systemu, czy nawet brak wolnych łóżek, zajętych przez osoby w stanach terminalnych, którym i tak nie da się już pomóc.

Po środku tego odwiecznego sporu stoi główny bohater....

Shila | 2015-12-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cóż, nie wiem co pisać... książka nie była ani specjalnie wspaniała ani kompletnie zła. Taka średnia.
Mało rozwiniętych wątków, a akcja zaczęła się dopiero daleko za połową co zdecydowanie plusem nie jest. Postacie były niezrównoważone i dziwne(to chyba najlepsze określenia), dobry był jedynie Robert, który bądź co bądź długo nie pociągnął. Podobało mi się za to zakończenie, śmierć tego idioty, którego imienia nie wymienię była błogosławieństwem.

| 2012-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2012

Jedna z gorszych książek z wątkiem medycznym.
Bohaterowie nudni, sceny przewlekłe i bez sensu.
Jeśli chodzi o samą medycynę książka po prostu straciła na ważności.
Podsumowując: świetny pomysł (lekarz, który czuje się Bogiem) i marne wykonanie.

SickSense | 2016-03-24
Na półkach: Przeczytane, Cook Robin, 2010
Przeczytana: 24 października 2010

Książka na pewno warta uwagi. Przedstawia prawdziwe oblicza lekarzy oraz problemy, z którymi się zmagają na co dzień. Nie jest może porywająca, ale też przeczytanie jej nie było wielkim przymusem.

Artur Wtorek | 2014-09-29
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Robin Cook to jak wiadomo nie od dziś mistrz thrillera medycznego. Ta książka jak dla mnie to świetna wizytówka jego stylu. Mnóstwo zwrotów akcji, nie jasne do końca motywy i zaskakujące zakończenie.

Kasia | 2012-07-23
Przeczytana: lipiec 2012

Przeczytałam ale na pewno nie zapamiętam na dłużej. Główna bohaterka rozlazła i bezosobowa. Historia przewidywalna.