Mrok nad ołtarzem. Prześladowanie kościoła w Hiszpanii w lat

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
historyczna

Kościół katolicki w Hiszpanii poniósł w latach 1931 1939 dotkliwe straty. Męczeńskie świadectwa kapłanów i zakonnic były przez długie lata przemilczane i cenzurowane w publikacjach polskich. Poza antykwarycznymi opracowaniami z lat 30 . Brak było całościowego opracowania tego zagadnienia. Vicente Orti przeprowadził badania źródłowe, których owocem stała się dokumentacja prześladowań oraz ocen wydarzeń sformułowanych przez Episkopat hiszpański w 1986 roku. Całość dopełnia katalog świętych i błogosławionych męczenników hiszpańskich wyniesionych na ołtarze przez Jana Pawła II.

lemOor | 2013-08-18