Krew mojej konkubiny

Tłumaczenie: Magdalena Sommer
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lizzi Badihi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
838845904X

W nowej powieści kryminalnej o przygodach Lizzi Badihi, energicznej dziennikarki z Beer Szewy, Shulamit Lapid nawiązuje do historii biblijnej o zbrodni mieszkańców Gibea, rozpaczy męża zamordowanej, który rozciął ją (...) na dwanaście sztuk i rozesłał po wszystkich granicach izraelskich , oraz o wspólnej zemście Izraelitów. Akcja powieści rozpoczyna się w 1969 roku w Nowym Jorku, gdy gwiazdor rocka, Tony Kingsley, ginie w efekcie zbrodniczego planu uknutego przez rodzinę Bergerów to zemsta za śmierć ich syna, ofiary narkotykowego nałogu... Trzydzieści lat później Lizzi Badihi, badając przeszłość jednego z kandydatów na burmistrza Beer Szewy, spotyka się z jego kolegą z wojska, profesorem Moszikiem Bambergiem. Od niego się dowiaduje, że dobroczyńca Beer Szewy był kiedyś zamieszany w handel narkotykami. Lizzi ani się spodziewa, że zaraz po spotkaniu z Bambergiem będzie świadkiem wydarzeń, które jako żywo przypominać będą tragedię z biblijnej Księgi Sędziów. Ojciec zamordowanej dziewczyny poprosi Lizzi, by wraz ze swoim przyjacielem, prawnikiem Ronim Melcerem, pojechała do górskiego kurortu w Szwajcarii i pomogła ująć ludzi odpowiedzialnych za zbrodnię. Zanim prawda zostanie ujawniona, okaże się, że niejedna szanowana rodzina ukrywa mroczne tajemnice z przeszłości.

Trithemius | 2016-07-09
megi78 | 2015-07-16