Dzienniki polityczne 1976-1978

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320717027
historyczna

Mieczysław Rakowski dziennikarz, publicysta, polityk. Członek PPR (1946) i PZPR (1948-1990), pracownik polityczny KC PZPR, redaktor naczelny tygodnika Polityka, poseł na sejm w latach 1972-1989. W latach 1981-85 wicepremier w rządzie generała Wojciecha Jaruzelskiego. 1985-88 wicemarszałek Sejmu PRL, ostatni premier PRL i ostatni pierwszy sekretarz KC. Autor ponad 20 książek o tematyce międzynarodowej i krajowej.

Apfelbaum | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Dość ciekawym elementem w tych dziennikach jest większe skupienie się na przewidywaniach, kto przejmie schedę po Gierku i Jaroszewiczu. Przy czym przez większą część MFR przewiduje zmianę jedynie premiera, a w następnych obu panów. Opisuje więcej absurdów dotyczących gospodarki PRL w czasie kryzysu. Pod koniec pokazuje wzrost pluralizmu w partii. Dodatkowo w dzienniku są dość ciekawe rozważania związane z wyjazdem do Stanów Zjednoczonych i do Kanady. Znacznie mniej jest informacji na temat spraw niemieckich. Dość niewiele jest informacji o św. Janie Pawle II, ale wydaje mi się, iż są to najciekawsze fragmenty dziennika.

Należy dodać na końcu, że jak na dziennik dziennikarza jest on dość mało ciekawy. Gdy zaczynałem ten maraton nie sądziłem, że będę tak rozczarowany.

Jacoa1 | 2016-01-11
Przeczytana: 05 maja 2006