historyczna

Wydawać by się mogło, że o wojnie na Pacyfiku napisano już wszystko… „Premiera na Pacyfiku” zadaje temu kłam… Nowatorskie spojrzenie na wojnę, niezwykła teatralna forma, kompleksowa charakterystyka stron, szokująca krytyka Zwycięzców, analiza psychologiczna Yamamoto – to tylko niektóre wątki kontrowersyjnej, ale jakże pasjonującej książki małżeństwa z Petersburga. Elena i Siergiej Piereslegin – małżeństwo z Petersburga. Absolwenci Leningradzkiego Uniwersytetu Państwowego: Elena – psychologii i cybernetyki, Siergiej – wydziału fizyki. Siergiej jest autorem wielu opracowań historycznych, s/f, socjologicznych. Laureat wielu nagród, m.in. „Interpresskon” i „Brązowej Muszli”. To ich pierwsza wspólna książka.

źródło opisu: FINNA, 2006

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/