Jak rozpoznać kłamcę. Dlaczego ludzie nie mówią prawdy i jak ich na tym przyłapać

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Nie pozwalaj się okłamywać. Jak często wierzysz komuś na słowo i ponosisz tego bolesne konsekwencjea Być może zdradził Cię ktoś bliski. Być może kontrahent, przełożony lub współpracownik z premedytacją wprowadził Cię w błąd i wpędził w poważne kłopoty.

Viki | 2017-10-05
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Upraszczając bardzo treść zawartą w tej książce, mogę przytoczyć wyrażenie „oczy są zwierciadłem duszy” i właściwie żartobliwie rzecz ujmując, z grubsza jest o tym mowa. W rzeczywistości książka ta nie odkrywa nowych nieznanych lądów. Autor opiera swoje metody na psychologicznych (już dawno zresztą poczynionych) spostrzeżeniach, że prawa i lewa półkula ludzkiego mózgu odpowiadają za odmienne czynności. Lewa półkula to nasz policjant i cenzor (logiczne i analityczne myślenie), prawa zaś - nasz błazen i artysta (to w skrócie: myślenie abstrakcyjne, wyobraźnia, kreatywność, emocje).

Hartley, podobnie jak reprezentanci NLP, uważa, że w zależności od procesów myślowych, gałki naszych oczu wędrują w różne strony. I tak można wyróżnić (dla osób praworęcznych):
1. ruch oczu do góry w lewą stronę – to wizualne przypominanie, przywoływanie obrazów, które realnie miały miejsce w przeszłości,
2. ruch oczu do góry w prawą stronę – wyobrażanie sobie i konstruowanie zupełnie nowych obrazów,
3....

Kamila | 2016-08-26