Antykomiunistyczne podziemie zbrojne na BiałostocczyĽnie z płyta CD

Wydawnictwo: Historia Iagellonica
historyczna

Ksiażka ta powstała w wyniku zainteresowań obecnoscia historii w teraĽniejszosci w różnych formach, między innymi kultury masowej. Wpisuje się w ten nurt działalnosci historyków, który wyrasta z refleksji nad przesunięciem ontologicznym historii. W srodowisku akademickim coraz częsciej dostrzegamy, że historycy nie maja monopolu na wygłaszanie sadów o przeszłosci, na jej penetrowanie i rekonstruowanie. Unaoczniamy sobie, że nowoczesne społeczeństwa ufaja nie tylko naukowcom, że chętniej słuchaja tych, których siła perswazji jest większa, a argumenty i wizje przeszłosci bliższe estetycznym, etycznym i epistemologicznym oczekiwaniom.

Artur | 2014-07-05
Przeczytana: 20 listopada 2013