Słowacja znana i nieznana. Szkice z dziejów literatury słowackiej

Wydawnictwo: Międzynarodowe Centrum Kultury
historyczna

Próba przybliżenia polskiemu czytelnikowi fenomenu literatury słowackiej, nieobojętnej Polakom ze względu na sąsiedztwo obu narodów i interesującej z uwagi na warunki, w jakich literatura ta rodziła się i rozwijała. Widziana przez badacza polskiego, przez pryzmat jego tradycji i doświadczeń, przedstawia się być może w innym nieco kształcie niż by ja kreślił pisarz czy badacz słowacki. Ale właśnie jej sprowadzenie do miary i kryteriów polskiego badacza i odbiorcy jest także jakąś wartością dla niej samej.

vislava | 2012-10-24
mart | 2016-08-16