Kryptonim WENUS

Wydawnictwo: Amber
The Venus Conspiracy

Kiedy profesor Bacci odkrywa biochemiczny klucz do zakochania się, wierzy, że będzie dobroczyńcą ludzkości. Stworzony przez niego lek wywołuje uczucie miłości. Czy może być coś piękniejszego? Bacci szuka sponsora przemysłowej produkcji specyfiku. I znajduje: prywatny szwajcarski bank, należący do tajemniczej rodziny Kappelów. Ale Helmut Kappel ma własne plany. W jego rękach ?lekarstwo na miłość? przestanie być naiwną mrzonką idealisty. Stanie się potężną bronią, jakiej nie znał świat. Michael Cordy to autor znakomitych thrillerów Kod Mesjasza i Kod Lucyfera dla miłośników Ludluma i Cooka. Ich spiskowa intryga zawiązana jest wokół eksperymentów naukowych z ludzką świadomością i duszą. Kod Mesjasza wydano w 25 krajach i sprzedano na świecie w ponad 500 tysiącach egzemplarzy. W 2006 roku powieść trafiła na polskie listy bestsellerów.

Anksunamun | 2018-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2018

Książka napisana jest prostym językiem, a fabuła błyskotliwie obmyślona. Nawet opisy naukowe są przystępne dla przeciętnego czytelnika. Sam pomysł na historię jest oparty właśnie na przesłankach naukowych, wplątanych w wielki światowy spisek. Wątek o bankierach-mordercach przypomniał mi powieści Ludluma. Akcja toczy się w odpowiednim rytmie, postaci przedstawione są bardzo wyraziście i nawet romans głównych bohaterów nie razi odbiorcy, gdyż jest opisany powściągliwie i chłodno. „Kryptonim Wenus” nasuwa pytanie na temat uczuć – jako ludzie zwykliśmy nadawać im wyższe znaczenie, badając je pod kątem emocjonalno-psychicznym, podczas gdy być może wszystkie nasze działania są najzwyczajniej podyktowane chemią i biologią. Bardzo ciekawa lektura.

Mieczysław | 2017-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2017

Też niezła książka Cordy'ego, też moja ulubiona genetyka, ale tu już trochę zbyt daleki krok autora w kierunku fantazji. Pomysł fabuły niezły i ciekawy. Zakończenie niejasne i mało zaskakujące, ale książka w sumie warta przeczytania.

Danielski | 2015-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Różne

Nie potrafię jednoznacznie ocenić tej książki.
Na pewno zaskakująca! Serio, nie spodziewałem się kilku momentów czy trupów.
Fajny też pomysł na terror miłością.
Ale coś mi w tej książce jednak nie grało do końca. I nie umiem jasno określić co dokładnie.
Oceniłbym na 6,5.

Oliwia Habet | 2013-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Myślę,że Kryptonim WENUS to jedna z najlepszych książek jakie czytałam.Dzięki tej książce zrozumiałam co to znaczy miłość.Polecam tę książkę wszystkim czytelnikom ^.^ :)

DreamFly | 2015-03-03
Przeczytana: 27 października 2014

Michael Cordy w świetny sposób ukazał igranie człowieka z naturą, prowadzące do chęci zawładnięcia oraz kontroli swojego ale i życia innych ludzi.

rafalwis | 2018-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Dobrze się czyta. Fajna fabuła. Typowa dla stylu tego autora. Polecam

Sarenkasarna | 2011-08-25

Miłość. Jakie to jest piękne słowo, prawda? Każdy z nas przeżyje choć jeden raz ten stan, kiedy nie można przestać myśleć o innej osobie, gdyż czujemy w sercu, że jest ona nam bardzo potrzebna. Dla tej drugiej osoby zrobimy wszystko i będziemy się starali ze wszystkich sił, żeby była szczęśliwa, bo jej radość, da nam powód do dumy. Czasem miłość potrafi być ślepa, przez co cierpimy. Dobrze byłoby, żeby kochała nas ta osoba, którą my kochamy. Ale w rzeczywistości jest to bardzo ciężkie do wykonania, ponieważ potrzeba wielu starań oraz trzeba poświęcić ogromne ilości czasu.

Profesor Bacci po wielu latach doświadczeń i badań stworzył pewien lek, który potrafi wywołać miłość. Sposób działania tej substancji jest bardzo prosty: aplikujemy do wybranej osoby lek, który zawiera nasze DNA. Gdy ofiara wyśpi się, przez 48 godzin będzie kochała tylko nas i nie będzie widziała nikogo innego. Profesor nie nawiązywał żadnych umów ze sponsorami, bo jedni albo nie wierzyli w sukces leku, albo...

skyller | 2014-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Zdecydowanie jest to książka o wciągającej i nieprzewidywalnej fabule. Szybciutko ją przeczytacie :D

michasia | 2011-10-12
Przeczytana: styczeń 2011