Kryptonim WENUS

Wydawnictwo: Amber
The Venus Conspiracy

Kiedy profesor Bacci odkrywa biochemiczny klucz do zakochania się, wierzy, że będzie dobroczyńcą ludzkości. Stworzony przez niego lek wywołuje uczucie miłości. Czy może być coś piękniejszego? Bacci szuka sponsora przemysłowej produkcji specyfiku. I znajduje: prywatny szwajcarski bank, należący do tajemniczej rodziny Kappelów. Ale Helmut Kappel ma własne plany. W jego rękach ?lekarstwo na miłość? przestanie być naiwną mrzonką idealisty. Stanie się potężną bronią, jakiej nie znał świat. Michael Cordy to autor znakomitych thrillerów Kod Mesjasza i Kod Lucyfera dla miłośników Ludluma i Cooka. Ich spiskowa intryga zawiązana jest wokół eksperymentów naukowych z ludzką świadomością i duszą. Kod Mesjasza wydano w 25 krajach i sprzedano na świecie w ponad 500 tysiącach egzemplarzy. W 2006 roku powieść trafiła na polskie listy bestsellerów.

Sarenkasarna | 2011-08-25

Miłość. Jakie to jest piękne słowo, prawda? Każdy z nas przeżyje choć jeden raz ten stan, kiedy nie można przestać myśleć o innej osobie, gdyż czujemy w sercu, że jest ona nam bardzo potrzebna. Dla tej drugiej osoby zrobimy wszystko i będziemy się starali ze wszystkich sił, żeby była szczęśliwa, bo jej radość, da nam powód do dumy. Czasem miłość potrafi być ślepa, przez co cierpimy. Dobrze byłoby, żeby kochała nas ta osoba, którą my kochamy. Ale w rzeczywistości jest to bardzo ciężkie do wykonania, ponieważ potrzeba wielu starań oraz trzeba poświęcić ogromne ilości czasu.

Profesor Bacci po wielu latach doświadczeń i badań stworzył pewien lek, który potrafi wywołać miłość. Sposób działania tej substancji jest bardzo prosty: aplikujemy do wybranej osoby lek, który zawiera nasze DNA. Gdy ofiara wyśpi się, przez 48 godzin będzie kochała tylko nas i nie będzie widziała nikogo innego. Profesor nie nawiązywał żadnych umów ze sponsorami, bo jedni albo nie wierzyli w sukces leku, albo...

Danielski | 2015-12-29
Na półkach: Różne, Posiadam, Przeczytane

Nie potrafię jednoznacznie ocenić tej książki.
Na pewno zaskakująca! Serio, nie spodziewałem się kilku momentów czy trupów.
Fajny też pomysł na terror miłością.
Ale coś mi w tej książce jednak nie grało do końca. I nie umiem jasno określić co dokładnie.
Oceniłbym na 6,5.

DreamFly | 2015-03-03
Przeczytana: 27 października 2014

Michael Cordy w świetny sposób ukazał igranie człowieka z naturą, prowadzące do chęci zawładnięcia oraz kontroli swojego ale i życia innych ludzi.

skyller | 2014-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Zdecydowanie jest to książka o wciągającej i nieprzewidywalnej fabule. Szybciutko ją przeczytacie :D

Oliwia Habet | 2013-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Myślę,że Kryptonim WENUS to jedna z najlepszych książek jakie czytałam.Dzięki tej książce zrozumiałam co to znaczy miłość.Polecam tę książkę wszystkim czytelnikom ^.^ :)

michasia | 2011-10-12
Przeczytana: styczeń 2011