8385719857
historyczna

Tom 4 Wielkiej historii świata

Co prawda zwykle takich wielkich książek nie czyta się w całości, ale wybiera się z nich najbardziej w danym momencie interesujące fragmenty, kiedyś (przed egzaminem z historii średniowiecza) przeczytałem całość. Świetna rzecz, bogato ilustrowana i wzbogacona o różne mapy, tabele i drzewa genealogiczne. Poza tym obszerniejsza od innych podręczników do historii wieków średnich (bo przecież wśród fioletowych książeczek średniowiecze opisują tomy 4 i 5 - w sumie ok 1500 stron) zawiera też rozdziały poświęcone dziejom innych kontynentów. Owszem, Autorzy nie specjalizują się w dziejach Ameryki prekolumbijskiej, ale dobrze, że chociaż zaznaczyli pewne najistotniejsze problemy świata pozaeuropejskiego.

W swoim czasie udało mi się zdobyć na tej książce dedykację od jej Redaktora - prof. M. Salamona, toteż moja sympatia do "Kształtowania średniowiecza" jeszcze wzrosła. A zawsze stała na wysokim poziomie, bo przecież kupiłem tę wielką księgę za 19,90 PLN... Z pewnością byłaby warta i...

Bauero | 2015-07-20
Marta | 2012-12-30
Turms | 2012-06-27
Przeczytana: 2009 rok
Racuszny | 2017-06-03
Na półkach: Teraz czytam, Półkosław