Milczenie było moim domem

Wydawnictwo: Świat Literacki

Dwujęzyczny tom poezji w autorskim wyborze i przekładach zbigniewa Dmitrocy poety, bajkopisarza, tłumacza, satyryka i dramaturga. Anna Achmatowa (1889-1966), jedna z najwybitniejszych indywidualności w dwudziestowiecznej poezji rosyjskiej i światowej, w młodości związana z kręgiem akmeistów, autorka niezapomnianych wierszy o tematyce miłosnej, poematów i liryki obywatelskiej.

Gra_ce | 2012-03-02
Przeczytana: 2010 rok

łagodność, chciałoby się powiedzieć bezpretensjonalność a przez to prawdziwość poezji Achmatowej jest mi pocieszeniem, gdy jestem tak zmęczona tą magmą semantyczną bulgoczącą zewsząd, że mogę jedynie słuchać muzyki i czytać właśnie taką poezję

boyaryshnya | 2014-08-22

Dla studiujących tłumaczenia literackie poezji. Dla rusycystów. W końcu dla miłośników Achmatowej, którzy musza wiedzieć, jak śpiewnym językiem rosyjskim tworzy.

Natalia | 2016-08-11
Trithemius | 2016-07-16