Czerwone gwiazdy sojusznik czarnych krzyży nad Polską

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza CB Andrzej Zasieczny
historyczna

Pierwsza polska monografia działań lotnictwa sowieckiego i polskiego podczas wojny polsko-sowieckiej, rozpoczętej agresją zSRR na Polskę 17 IX 1939 roku. Autor prezentuje walki powietrzne, zestrzelenia samolotów sowieckich i polskich nad Kresami, ataki samolotów sowieckich na oddziały Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza, omawia ewakuacje samolotów polskich na Węgry, do Rumunii i na łotwę. Tekst wzbogacają liczne niepublikowane dotąd zdjęcia archiwalne oraz barwne sylwetki samolotów polskich i sowieckich.