Powszechna historia prawa

Seria: Historycznoprawna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Kolejny tom z serii historycznoprawnej, tym razem przedstawiający dzieje prawa sądowego, jako wyodrębniony element z całości dziejów państwa i prawa. Takie ujęcie wspomaga rozumienie instytucji prawa współczesnego, tym bardziej, że dostosowane jest do wymagań nowoczesnej struktury studiów. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów na początku ich drogi akademickiej. Chronologicznie...

Podręcznik przeznaczony jest dla studentów na początku ich drogi akademickiej. Chronologicznie przedstawia dzieje prawa od V wieku do schyłku XX stulecia. Tematycznie podzielony jest na 5 części: historia źródeł, dzieje prawa prywatnego, dzieje prawa karnego, dzieje procesu karnego, dzieje procesu cywilnego.

W odpowiedni sposób do historii prawa europejskiego włączone są elementy prawa polskiego, co pozwoli studentom we właściwy sposób zrozumieć związki polskich tradycji sądowych z dziedzictwem całego kontynentu.

źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie