Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Ministerstwo Obrony Narodowej
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Nicolas Brown

źródło okładki: google

Mamy tu kolejny, cienki jak rozum jego Autora, ale dostatecznie plugawy bolszewicki pean na cześć zbrodniarza. Jednego z tych, dla których - jak to ujął sam Józef Dżugaszwili vel Stalin - "śmierć jednego człowieka to dramat, śmierć miliona to fakt statystyczny". Dzierżyński, który bolszewickim zwyczajem powinien był zmienić nazwisko, np. na Dzierżymordyński albo Dzierżykijski, rzecz jasna nie był żadnym "wielkim synem narodu polskiego" tylko jego zakałą, wstydem i jedną z najgorszych, a może najgorszą postacią w naszej historii. Historia zresztą nadała mu przydomek "krwawy Feliks". I tak pozostanie, choćby czerwoni zabarwili swoją bieliznę i wszystko wokół na brązowo. Jako że nie mam ochoty się powtarzać na temat bohatera tego "dzieła", więc przytoczę tu dosłownie recenzję, którą wystawiłem "Opowiadaniom o Feliksie Dzierżyńskim" - innemu bazgrajstwu z tamtej mrocznej epoki.
Cyt.: "Są epoki, w których powstają peany na cześć tyranów i zbrodniarzy. Potem przychodzą epoki, gdy te...

Nicolas Brown | 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016