Tajemnice ziemi raciborskiej - Grzegorz Wawoczny

Wydawnictwo: WAW
historyczna

Książka opisuje największe tajemnice związane z ziemią raciborską. Mowa m.in. o: tajemnym przejściu pod Odrą z zamku w Raciborzu do kościoła ss. dominikanek, odkryciach archeologicznych w dawnym kościele św. Ducha, sekretach opactwa cysterskiego w Rudach i klasztoru dominikańskiego w Raciborzu, starych pałacach w Tworkowie, Krowiarkach, łubowicach, Wojnowicach czy Pietrowicach Wielkich, zabytkach zaginionych w 1945 r., klątwie Reiswitzów czy gródku rycerskim pod Krzanowicami. Książka zawiera dużą kolorową turystyczną mapę powiatu raciborskiego.

Wania | 2014-11-20
Karolina Olszowska | 2013-08-18