Armia saska 1763-1815. (1)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wojownicy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: INFORTeditions
historyczna

Losy armii saskiej wielokrotnie przeplatają się z dziejami oręża polskiego. Od czasów Augusta Mocnego, poprzez Augusta III, Konstytucję 3-go Maja, aż do okresu Księstwa Warszawskiego Sasi odegrali istotną rolę w politycznej i wojskowej historii Rzeczpospolitej. Polscy historycy wielokrotnie podejmowali się oceny tych wpływów, zupełnie jednak wyjątkowo znaleźć można fragmenty poświęcone samej Saksonii. Starając się, chociaż po części zapełnić tę lukę, Autor postanowił przybliżyć Czytelnikom temat armii saskiej. Być może stanie się to przyczynkiem do nieco innego spojrzenia na państwo, które było naszym wieloletnim sojusznikiem. z taką nadzieją Autor oddaje pracę w ręce Czytelników.

pawel.dobroczek | 2016-09-02
Na półkach: historia, Przeczytane