Splinter

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Splinter
angielski
alex

An uncertain future … Theron’s time protecting the future Empress is ending. Lady Lynea is to marry the Emperor in two weeks. Or so he’s been told. He carried out his duty, watching over the lady, guarding her … but everything changes when he learns that what he’s been told is a lie. Ria, the village outcast, never thought her forbidden visits to the palace grounds would really get her into...

An uncertain future …

Ria, the village outcast, never thought her forbidden visits to the palace grounds would really get her into trouble. But she finds herself neck deep in it the day she meets Theron, honored Protector of the lady. She’s not exactly sure how it happened, but before she knows it she’s tumbling into Theron’s frightening world, allied with him against an enemy they can’t hope to defeat.

źródło opisu: http://www.rickidelaine.com/splinter-trapped-souls/

źródło okładki: http://www.rickidelaine.com/splinter-trapped-souls/

alex | 2016-07-19
Na półkach: Książki do recenzji
Przeczytana: 19 lipca 2016

Najpierw chciałabym podziękować autorce za darmową kopię ebooka do recenzji.
A więc od początku: Głównym bohaterem książki jest Theron, który ma za zadanie chronić lady Lyneę do czasu jej ślubu z Imperatorem. Z pogłosek krążących w pałacu dowiaduje się on o grożącym jej niebezpieczeństwie i w jej obronie jest gotowy zrobić wszystko, nawet jeśli wiąże się to ze złamaniem obowiązującego prawa, utratą honoru w oczach innych, czy nawet własnego życia. Tak rozpoczyna się przygoda, w której biorą udział Obrońca przyszłej żony Imperatora, pałacowy Strażnik i dziewczyna z wioski, która często zakrada się do pałacowych ogrodów. Razem spróbują ocalić życie lady Lynei.
Akcja książki dzieje się w wykreowanym przez autorkę świecie, przywodzącym na myśl Japonię, za czasów samurajów. Jest w niej sporo nawiązań do japońskiej mitologii, jak występujące w książce kitsune czy oni. Całość tworzy niesamowite, magiczne tło dla rozgrywających się w książce wydarzeń.
Polubiłam większość bohaterów,...

Na półkach