Na krawędzi ciemności

Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska
The Impossible dead
Marczewek

Inne wydania

W hrabstwie Fife pewnych spraw lepiej nie ruszać, a jeśli już, to trzeba załatwiać je po cichu. To najgorsze z możliwych miejsc do prowadzenia śledztwa, zwłaszcza jeśli podejmują je ludzie z wydziału wewnętrznego, którzy w szkockiej policji nie cieszą się sympatią, a na półwyspie Fife spotykają się z jawną wrogością. Inspektor Malcolm Fox i jego zespół zdają sobie sprawę, że w Fife nie będą mieli lekko, nie spodziewają się jednak, że natrafią na aż takie trudności i sprawa z pozoru wyglądająca na rutynową będzie miała podwójne dno, a jej korzenie sięgną wydarzeń z lat osiemdziesiątych i działalności ówczesnych ugrupowań terrorystycznych.

źródło opisu: https://literia.pl/na-krawedzi-ciemnosci

źródło okładki: https://literia.pl/na-krawedzi-ciemnosci

charu | 2017-06-25
Na półkach: Niedokończone
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Zawsze dobrze kojarzył mi się Ian Rankin. A więc zaczynam. Czytam, czytam i coś jest nie tak. Zerkam na tył książki i już wiem: brak inspektora Rebusa. Zauważyłam już nie pierwszy raz, że w momencie gdy autor nagle decyduje że postać do której zostaliśmy przyzwyczajeni - znika, to książka nigdy nie jest dobra. Przez pierwsze 50 stron nie dzieje się praktycznie nic, jedynie jałowe rozmowy o niczym. Jestem nie tylko rozczarowana brakiem jednego z moich ulubionych postaci, ale też faktem, że fabuła jest ospała i zwyczajnie nudna. Zakończenia też nie byłam już ciekawa. Książka całkiem odbiega od poziomu do jakiego przyzwyczaił mnie autor z inspektorem Rebusem. Następnym razem będę zwracać większą uwagę kim jest główny bohater.

Goszarda | 2015-03-23
Na półkach: E-book
Przeczytana: 23 marca 2015

Dobry kryminał, ale temat jakoś tak mnie nie wciągnął... Dużo informacji na temat ruchów nacjonalistycznych w Szkocji w XX wieku.
Nigdy się tymi wydarzeniami specjalnie nie interesowałam, a po przeczytaniu tej książki w dalszym ciągu interesować się nie będę...
Sympatykom kryminałów oczywiście POLECAM

Marczewek | 2016-02-12
Przeczytana: 05 lutego 2016

Książka dobra, ale nie wciąga tak jak seria z Rebusem.
Ogólnie historia dość ciekawa, ale nieco rozwlekła. Trzeba się do tego stylu autora przyzwyczaić.

Na dodatek trochę dziwnie Rankin prowadzi wątek Foxa.
W "swojej" serii trochę przypomina Rebusa, niepokorny, nie przepada za przełożonymi, chodzi swoimi drogami.
Różni ich tylko to, że jest zadeklarowanym abstynentem i nie pali.

W Stojąc w cudzym grobie, przeszedł małą transformację.

Tadeusz | 2015-02-27
Przeczytana: 02 marca 2015

Inteligentny kryminał!

Chris | 2015-03-04
Przeczytana: 04 marca 2015

To druga książka Iana Rankina, którą przeczytałem. Na początku byłem zawiedziony,że nie występuje w niej detektyw Rebus ("Stojąc w cudzym grobie"), ale w miarę upływu czasu przekonałem się do innego bohatera.Książka jest b.dobra w tym gatunku (kryminał), dobrze przetłumaczona, ma ciekawą fabułę i dobre tempo. Polecam .
Chris

Skylla | 2016-03-08
Przeczytana: 08 marca 2016

Nieźle napisany kryminał, choć trochę to wszystko naciągane (co jest raczej normą w tym gatunku) ale i średnio wciągające. Być może dlatego, że akcja z jednego wątku przenosi się na drugi, ale oba są trochę powierzchownie potraktowane. Solidna książka ale i lekki niedosyt.

magdalena | 2015-10-06

Książka, która wciąga. Bardzo ciekawe śledztwo, mnóstwo wątków i odwołań do przeszłości i historii. Historia trzyma tempo, nie pozwala czytelnikowi oderwać się od książki. Naprawdę solidny kryminał.

Piotr | 2017-01-28

Nieco bardziej monotonne od perypetii Johna Rebusa,ale i Malcolm Fox daje radę. Intryga wciągająca, ale jej tło nie każdemu przypadnie do gustu. Mimo wszystko warto.

Lily76 | 2016-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2016

Ciekawe, chociaż trochę rozwlekłe. Ale na pewno zainteresuję się bliżej tym autorem.

zoska111 | 2017-07-13
Przeczytana: 01 lipca 2017

Nieco przekombinowana powieść. Nie porwała mnie. Rankin mnie nie przekonuje.