Opowieści przewrotne po drugiej stronie lustra

Okładka książki Opowieści przewrotne po drugiej stronie lustra Navis Nord
Okładka książki Opowieści przewrotne po drugiej stronie lustra
Navis Nord Wydawnictwo: Antares literatura piękna
Antares
2016-06-28
2016-06-28
miłość rozwój osobisty natura ludzka tęsknota zjednoczenie

Opowieści po drugiej stronie lustra ta zbiór krótkich historyjek poruszających umysł i serce. Książka stanowi swoistego rodzaju łącznik pomiędzy nami a Wartością. Jeśli czytać je uważnie dając sobie czas na bycie z nimi potrafią odkryć przed czytelnikiem swoja głębie i zachwycić. Polecam czytać jedna na dzień i zabrać ją ze sobą, aby mogła w nas pracować prowadząc nas do świata Piękna, Miłości i Prawdy o sobie i świecie. Uwielbiam do niej wracać! Polecam szczególnie osobom wrażliwym te Wartości jak i osobom, które pragną zbliżyć się do nich.

Opowieści, to był bardzo popularny sposób opisywania życia w przeszłości. Sztuka zapisania mądrości w formie krótkich powiastek, bajek, opowieści, to wielka sztuka, ale czytając tą książkę doświadczyłem jak jeszcze większą sztuką jest odpowiednie czytanie takich powiastek. Czytanie nie tego, co ja był chciał w tych słowach zobaczyć, tylko to co zostało napisane i w jakim celu właśnie to zostało napisane. Bardzo polecam tę książkę.

Polecam szczególnie rozdziały o Miłości... znajdziemy w tej książce piękne miłosne teksty, które obecnie rzadko można gdziekolwiek znaleźć. A oprócz tych pięknych, są również trzeźwiące i uświadamiające - pokazujące, czym miłość jest, a czym nie jest i jakie wewnętrzne motywy mogą ją zniszczyć...

Piękne przypowiastki o głębokiej treści dla osób chcących się rozwijać, jedna z moich ulubionych książek w księgozbiorze, wracam do niej raz po raz.

Przepiękne teksty o miłości, przemijaniu, wzrastaniu, stawaniu się sobą. Na pewno będę do nich wielokrotnie wracać.

Duża część z tych opowiadań jest cudownymi obrazami Miłości, budzącymi tęsknotę i zachwyt. A „Wierzba” jest najpiękniejszym erotykiem, jaki kiedykolwiek czytałam – delikatnym (aż dziw, że napisał go mężczyzna),opisującym głęboki kontakt. Część z tekstów dotyczy natomiast innych ważnych egzystencjalnie kwestii. Niezwykły język i obrazowanie sprawia, że opowiadania te działają na jakąś inną część człowieka niż logika i racjonalne rozumowanie.

Wracam do tych wierszy wielokrotnie. Co ciekawe te same teksty za każdym razem niosą dla mnie nowe ukryte dotąd znaczenia.

treść przewrotna jak tytuł, pieśni miłosne, filozoficzne powiastki, opowiadania - zbiór krótkich form skłaniających do refleksji.

• -- FAB: GEN: Literatura piękna
  • Zmieniły moje życie

Dodaj cytat z książki Opowieści przewrotne po drugiej stronie lustra