W bojach o wolność Hiszpanii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Bartek

Bartek | 2016-07-27

Generał Karol Świerczewski "Walter" opisuje przebieg walk w Hiszpanii. Przybliża siły stron, przedstawia cele i plany operacji, ich przebieg, analizuje błędy. Praca fachowa, ale pozwalająca zorientować się, jak wyglądała wojna domowa, w której ochotnicza armia republikańska mierzyła się z regularną armią rebeliancką Franco. Entuzjazm i determinacja obrońców republiki poparte świetnym dowodzeniem takich generałów, jak nasz wybitny rodak Karol Świerczewski sprawiły, że przeważający militarnie przeciwnik długo nie był w stanie zwyciężyć. Ostatecznie zwyciężyli faszyści Franco, ale jako Polacy możemy być dumni, że nasz wielki rodak Karol Świerczewski walczył w Hiszpanii "Za Waszą wolność i naszą".
Dziękujemy i pamiętamy.

Na półkach