Dzieje upraw i roślin leczniczych

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
flora i fauna
Athoualia

W „Dziejach upraw i roślin leczniczych" autor opisuje obecnie: — wszystkie gatunki roślin uwzględnione w farmakopeach polskich II, III i IV, zarówno pochodzenia krajowego, jak obcego; — ważniejsze gatunki roślin leczniczych polskich i obcych nie farmakopealnych, jednak stosowanych w lecznictwie oficynalnym allo- i homeopatycznym, a nawet ludowym; — ważniejsze gatunki roślin polskich i obcych...

W „Dziejach upraw i roślin leczniczych" autor opisuje obecnie:
— ważniejsze gatunki roślin polskich i obcych obecnie w lecznictwie nie stosowanych, jednakże o tradycjach leczniczych i możliwościach powrotu na listę roślin farmakopealnych, a przynajmniej oficynalnych.
Praca ta obejmuje łącznie opisy 533 gatunków naczyniowych roślin leczniczych. Autor zdaje sobie sprawę, że nie stanowi to kompletu roślin mających znaczenie w lecznictwie. Na objęcie wszystkich gatunków roślin-kormofitów, leczniczych przynajmniej potencjalnie, nie pozwoliły jednak rozmiary tej pracy.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 1983

źródło okładki: Autorskie