Świat dinozaurów

Wydawnictwo: Bellona
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
popularnonaukowa
Anna Mrówka

Bogato ilustrowana encyklopedia, w której dziecko znajdzie opis różnych gatunków dinozaurów i pozna ich zwyczaje.

Witamy w intrygującym świecie dinozaurów!
Barwna rzeczywistość epoki jurajskiej.
Poszczególne gatunki dinozaurów i ich zwyczaje.
Ponad 700 fascynujących, kolorowych ilustracji.

Wszechstronne źródło informacji o dinozaurach zapewni Ci lekturę, od której trudno się oderwać!

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Sensej | 2017-04-30

Uważa się, że Ziemia powstała około 4,5 miliarda lat temu. Jej historia dzieli się na epoki lub ery, z których każda składa się z krótszych jednostek czasowych zwanych okresami.

Pierwotnie połączone kontynenty tworzyły jeden superkontynent – Paneę. Podczas okresu jurajskiego Pangea podzieliła się na Laurazję i Gondwanę, co umożliwiło ewolucję różnorodnych gatunków dinozaurów. Początkowo Ziemia stanowiła wrogie środowisko dla rozwoju życia. Około 3000 milionów lat temu w oceanach pojawiły się pierwsze mikroskopijne organizmy. Proste formy życia zaczęły rozwijać się w morzach. Stopniowo zwierzęta te ewoluowały i nauczyły się poruszać po lądzie, a potem latać.

Ta bogato ilustrowana encyklopedia, w której dziecko znajdzie opisy różnych gatunków dinozaurów i pozna ich zwyczaje. Z całą pewnością zachwyci młodych czytelników. Ciekawie opracowane informacje, ciekawostki i fascynujące fakty przybliżą wiele zagadnień dotyczących otaczającego dinozaury świata. Czytaj i odkrywaj kolejne...

Ewander | 2017-05-05
Anna Mrówka | 2016-07-18