Odrodzenie Wojska Polskiego

Wydawnictwo: ZP Grupa Sp. z o.o.
historyczna

"Odrodzenie Wojska Polskiego 1918-1921 w materiałach Centralnego Archiwum Wojskowego" jest zbiorem reprintów materiałów archiwalnych przechowywanych w CAW, związanych z 90 rocznicą odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie, odbudową struktur Wojska Polskiego i związanym z tym utworzeniem Centralnego Archiwum Wojskowego. Obejmuje dokumentację aktową, ikonograficzną i kartograficzną, m.in. rozkazy, meldunki, odezwy, schematy organizacyjne, akta odznaczeniowe, a także relacje uczestników wydarzeń z lat 1914-1920. Materiały te w przekrojowy sposób ukazują poszczególne etapy tworzenia Wojska Polskiego w latach 1918-1919 na tle wydarzeń historycznych odradzającej się państwowości polskiej.

źródło opisu: Matras