Sezonowe słodkości

Tłumaczenie: Przemysław Kryniewicz
Wydawnictwo: Insignis
8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Grey

"Food Tube" Jamiego Olivera przedstawia "Sezonowe słodkości," zbiór 50 pysznie pomysłowych, niesamowitych przepisów na ciasta i babeczki jednej z autorek Food Tube’a – Cupcake Jemmy. "Przepisy podzielone są na pory roku, dzięki czemu będziecie mogli swobodnie wybierać propozycje na każdy sezon. Książka może jest niewielka, ale za to nafaszerowana genialnymi przepisami". Jamie Oliver Jako...

Jako właścicielka Crumbs & Doilies, jednej z najbardziej kreatywnych londyńskich cukierni, Jemma dzieli się swoimi przepisami zarówno na proste, codzienne słodkie wypieki, jak i efektowne, przypisane porom roku odjazdowe ciasta. Zawierające dokładne instrukcje i praktyczne porady oraz wskazówki Sezonowe słodkości to pięknie pokazany zbiór przepisów, do których będziecie chcieli wracać, takich jak na przykład imponujący falisty tort malinowy, ekstracytrynowy tort bezowy, rozbrajające ciasto czekoladowe, a także babeczki sernikowo-jagodowe, maślano-popcornowe, kremowo-ciasteczkowe, takie o nazwie „Bałagan w Eton” i wiele innych.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/sezonowe-slodkosci/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/sezonowe-slodkosci/

AuroraBorealis | 2016-09-08
Na półkach: 2016
Przeczytana: 08 września 2016

Już jakiś czas temu kupiłam tę książkę, ponieważ u nas w rodzinie uwielbiamy piec i przede wszystkim smakować różnego rodzaju babeczki/muffinki/cupcakesy jak zwał tak zwał.

Prawda stara jak świat mówi, że je się oczami i dlatego książka kucharska powinna mieć piękne zdjęcia potraw czy wypieków, które można przyrządzić z przepisów w niej zamieszczonych.
Pozycja ta chociaż jest małych rozmiarów, to może "pochwalić" się pięknym wydaniem, jeszcze bardziej kolorowymi zdjęciami i ciekawymi często oryginalnymi przepisami na babeczki i również kilka tortów.

Od nazw wypieków aż pocieknie nam ślinka. Autorka Jemma Wilson, artystka w każdym calu (widać to nawet po tatuażach, które zdobią jej ręce), jest nie tylko bardzo dobrą znajomą Jamie’ go Oliviera, właścicielką piekarni Crumbs & Doilies, ale również świetnym i utalentowanym cukiernikiem przekazała czytelnikom swoje przepisy oraz wskazówki co do dekorowania gotowych już babeczek właśnie w tym tytule. Książka podzielona jest na 4 pory...

Agata | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane w 2015