Gazeta magnetofonowa nr 3/2016

Wydawnictwo: Trzecie Ucho
czasopisma
Dawid J

Temat numeru: Korzenie Rozmawiamy z Heyem o samotności, z Lelkiem o odkrywaniu w sobie słowiańskości, z Reni Jusis o powrocie do gry, a z PRO8L3Mem o pieniądzach i Bogu. Karpaty Magiczne nauczają nas o ziołach, Siostry Matkowskie opowiadają o swoim romskim dziedzictwie, a Szymon Nehring tłumaczy, czemu pianista powinien grać w piłkę. Do tego Drivealone, Thy Worshiper, RAU, Piotr Zioła,...

Temat numeru: Korzenie
Rozmawiamy z Heyem o samotności, z Lelkiem o odkrywaniu w sobie słowiańskości, z Reni Jusis o powrocie do gry, a z PRO8L3Mem o pieniądzach i Bogu. Karpaty Magiczne nauczają nas o ziołach, Siostry Matkowskie opowiadają o swoim romskim dziedzictwie, a Szymon Nehring tłumaczy, czemu pianista powinien grać w piłkę. Do tego Drivealone, Thy Worshiper, RAU, Piotr Zioła, xxanaxx, Ania Szarmach, Artur Maćkowiak, Warszawskie Combo Taneczne, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, We Draw A…
Rozprawiamy o nowej muzyce żydowskiej, jeszcze nowszych śląskich szlagrach i ciężkim losie wiejskiej muzykantki. Ustalamy jak brzmiała muzyka polskich emigrantów, którzy na początku XX wieku ruszyli podbijać Dziki Zachód, czego mógłby słuchać Zygmunt Stary i co muzyce ludowej zawdzięcza rodzima muzyka współczesna. Colin Stetson opowiada nam o swojej wizji Góreckiego, a Max Richter mówi, co podoba mu się w polskiej elektronice.
Są i felietony. Katarzyna Nosowska o roli idola. Ten Typ Mes wyplątuje się z korzeni. Tekla Mrozowicka słucha Wagnera. Arek Hronowski przygląda się klubowej publiczności. Recenzji jest dużo, bardzo dużo, jeszcze więcej. Jest komiks Krzysztofa Ostrowskiego i oczywiście Krzyżówka z Tekstem. Jest dobrze.

źródło opisu: www.gazetamagnetofonowa.pl

• Naturalna kolej rzeczy
  • Kości proroka
  • Poprosisz mnie o śmierć
  • Detonator
  • Natura leczy, czyli co sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej kreatywni
  • Tajemnica Godziny Trzynastej
  • Zamęt