Administracja i życie codzienne w dobrach Radziwiłłów XVI-XVIII wieku

Wydawnictwo: DiG
historyczna

Pod red. U. Augustyniak Opublikowane w tym tomie prace mają charakter przede wszystkim źródłoznawczy (oparte są na inwentarzach majętności i mobiliów, testamentach oraz korespondencji z zasobów Archiwum Radziwiłłów w AGAD wWarszawie). Łączy je tematyka: dzieje dóbr radziwiłłowskich w Wielkim Księstwie Litewskim w ciągu trzech stuleci, fascynacja historią gospodarczą, kultury materialnej,...

Pod red. U. Augustyniak

Opublikowane w tym tomie prace mają charakter przede wszystkim źródłoznawczy (oparte są na inwentarzach majętności i mobiliów, testamentach oraz korespondencji z zasobów Archiwum Radziwiłłów w AGAD wWarszawie). Łączy je tematyka: dzieje dóbr radziwiłłowskich w Wielkim Księstwie Litewskim w ciągu trzech stuleci, fascynacja historią gospodarczą, kultury materialnej, życia codziennego oraz mentalność.

Monique | 2016-10-06
Aredhela | 2016-05-03