9788379820559
MsSurrealist

Tematem książki są artystyczno-intelektualne skutki bezprecedensowej fali transkontynentalnej migracji, która od drugiej dekady XX wieku porwała dziesiątki milionów ludzi, wymuszając ich delokalizację i przemieszczanie. Doświadczenie wygnańców i migrantów, które było także udziałem przedstawionych tutaj artystów i intelektualistów, zinterpretowane zostało jako istotny czynnik „kolektywnej, zakorzenionej społecznie produkcji wiedzy”.

Redaktorzy tomu zaproponowali przyjrzenie się losom wygnańców z nowej perspektywy – materializmu biograficznego i geografii teorii, które mają stanowić „próbę rekonstrukcji materialnych relacji umożliwiających tworzenie wiedzy w warunkach wzmożonej kontyngencji”. W efekcie otrzymujemy kilkanaście fascynujących studiów o migracji ludzi i idei, które ukazane w tym kontekście,odsłaniają strefy kulturowego i politycznego napięcia.

źródło opisu: www.nck.pl

źródło okładki: www.nck.pl