Za późno na wojnę

Wydawnictwo: Amber
Looking glas war
wojna carre john

Inne wydania

Tajna operacja brytyjskiego wywiadu dostarcza dowodów, że na terenie NRD zostały rozmieszczone sowieckie rakiety. Co prawda film ze zdjęciami znika, a przewożący go kurier ginie, ale dyrektor wywiadu wojskowego ma swój powód, by nie przerywać akcji. Werbuje starego agenta i przerzuca go do Niemiec. NRD-owskie służby jednak szybko namierzają szpiega. Zbyt szybko...

Krzysztof | 2012-07-01
Przeczytana: 10 marca 2012

Książka pozbawiona żywej akcji i wyjątkowo przybijająca, ale to u Le Carré rzecz normalna. Trochę męczył mnie język, moim zdaniem powieść jest gorzej napisana niż choćby "Z przejmującego zimna". Nadrabia za to realistycznym przedstawieniem pracy wywiadu oraz galerią ciekawych, bardzo ludzkich bohaterów, wśród których wyróżniają się Polak, który po wojnie próbuje ułożyć sobie życie w Anglii i rewelacyjny George Smiley w niewielkiej acz znaczącej roli.

bekjef | 2013-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Bardzo dobra,styl pisania Le Carre jest trudny to fakt, ale wciągający, dlatego biorę do ręki następną jego książkę

GagoSLAW | 2012-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 28 lutego 2012

Wychodzi na to,że jestem pierwszym czytelnikiem tej sensacyjnej powieści.Trochę mnie to dziwi,a z drugiej strony cieszy.Na sobotnie zimowe wieczory godna polecenia,chociaż po sześćdziesięciu stronach jest tylko jedna ofiara.Myślę,że jutro ją skończę i wtedy napiszę więcej.Przeczytanie całości zabrało mi jeszcze 3 dni,więc ocena końcowa jest trochę słabsza niż początkowo sądziłem.Muszę jednak przyznać,że opisywanie szkolenia szpiega przez ponad 150 stron to duża sztuka.Koniec jest do przewidzenia,ale o tym pisać nie będę.

morleigh | 2016-10-08
Paweł | 2016-01-17