Choroby włosów i skóry owłosionej

Wydawnictwo: Termedia
włosy, choroby skóry głowy
zdrowie, medycyna
Patrycja

"Choroby włosów i skóry owłosionej” pod red. Ligii Brzezińskiej-Wcisło to pozycja kompleksowo omawiająca choroby skóry głowy oraz włosów. W związku z postępem cywilizacji narasta problem wypadania włosów, a następnie łysienia, zarówno w aspekcie częstości występowania, jak i ciągłych problemów terapeutycznych. Nagła utrata włosów u człowieka zaburza równowagę psychiczną oraz prawidłowe...

Nagła utrata włosów u człowieka zaburza równowagę psychiczną oraz prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Niniejsza książka omawia szczegółowo wszystkie problemy związane z łysieniem, chorobami ogólnoustrojowymi wpływającymi niekorzystnie na wzrost włosów, wrodzonymi i nabytymi zaburzeniami strukturalnej łodygi włosa,
a także z zaburzeniami psychicznymi dotyczącymi włosów. Nie brakuje w niej również przedstawienia diagnostyki chorób włosów i propozycji ich leczenia i pielęgnacji.

źródło opisu: http://www.termedia.pl/Ksiazka/-204

źródło okładki: http://www.termedia.pl/Ksiazka/-204