Spirala zdrady

Wydawnictwo: Baobab

Jack Vermillion, były żołnierz piechoty morskiej, po powrocie z Wietnamu zakłada firmę transportową i z przedsiębiorstwa posiadającego dwie ciężarówki przemieni ja w kompanię o ogromnym kapitale. Firma i praca to całe jego życie. ¬ródłem zgryzoty jest syn, Danny, który odsiaduje dziesięć lat za napad z bronią w ręku. Po desperackim nocnym telefonie syna który po próbie samobójczej przebywa w więziennym szpitalu Jack zdaje sobie sprawę, że aby ocalić mu życie, musi szukać układu z wymiarem sprawiedliwości. Earl V. Pike, emerytowany pułkownik armii USA, chce przeszmuglować prywatna kolekcje broni. Jack Vermillion podejmuje fatalną w skutkach decyzję o tym, by wydać Pike a federalnej agencji i uzyskać w zamian dla syna złagodzenie kary. Casey Spandau, policjantka z wydziału przestępstw seksualnych komendy w Harlemie, dopuszcza się rękoczynu na lewackim obrońcy z urzędu i zostaje przeniesiona do jednostki specjalnej policji nowojorskiej. Pierwszego dnia odbiera telefon od detektywa policji stanowej z prośbą o pomoc w sprawie dokonanego ze zwierzęcym okrucieństwem podwójnego morderstwa.

Agnieszka | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Zaskoczyła mnie ta książka. Miałam nadzieję, że będzie przyzwoitym kryminałem a dostałam dużo dużo więcej. Carsten Stroud wprowadza nas w świat wielkich pieniędzy, amerykańskich agencji rządowych i nowojorskiej policji. Rzecz co prawda dzieje się w czasach historycznych, na Manhatanie nadal wznoszą się majestatyczne wieże World Trade Center i nikt jeszcze nie słyszał o iPhonie, ale to w niczym nie ujmuje jej mocy. Jest w tej książce jakaś niemodna rzetelność - zapomniana umiejętność precyzyjnego nazywania rzeczy. I to chyba ta precyzja sprawia, że opisy u Strouda są tak doskonałe. W połączeniu z barwnymi i licznymi dialogami oraz fabularnym podziałem na sceny nadają one książce bardzo filmowy charakter.
To opowieść dla wielbicieli Ojca Chrzestnego i Urodzonego 4 lipca. Znakomita, dynamiczna sensacja i kawałek świetnej literatury w jednym.

Lizawieta | 2017-01-28
Kocia_Łapka | 2016-12-11