Mała Muza od Reja do Leca Antologia epigramatyki polskiej

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
830601104X
kakaja1

Antologia prezentuje ponad dwa tysiące polskich figlików, fraszek, bajek, ucinków, wierszowanych nagrobków, miniatur lirycznych itp. utworów opartych na gatunkowej zasadzie epigramatu. Ujęte chronologicznie, od wczesnego Odrodzenia do współczesności, doskonale ilustrują poszczególne etapy w rozwoju naszej kultury, pozwalają odczytać atmosferę i upodobania epoki, w której powstawały. Do wyboru...

Do wyboru weszło około dwustu piecdziesięciu poetów-epigramatyków - tych, którzy oprócz wytworów "małej muzy" nic w literaturze po sobie nie pozostawili, i tych, którzy przygodnie lub marginalnie poezję na kunsztowną fraszkę rozmieniali, czyli fraszkę do poezji podnosili.

źródło opisu: obwoluta

źródło okładki: google