Zgłosuj na książki roku 2017

Freedom from Anger: Understanding It, Overcoming It, and Finding Joy
Kinga Składanowska, gniew, spokój
poradniki
Precious

Gniew jest trucizną, która rujnuje zdrowie i niszczy relacje międzyludzkie. W dzisiejszym, zagalopowanym i niespokojnym świecie łatwo jest dać się opanować gniewowi i w nim trwać. Z pomocą śpieszy nam Wielebny Alubomulle Sumanasara, autor książki "Uwolnij się od gniewu". Jest ona zbiorem jego bezcennych nauk na temat natury gniewu i metod pozwalających się od niego uwolnić. Autor udziela praktycznych porad, jak odłożyć gniew i ego na bok, opamiętać się i powrócić do stanu radości. Niczym zaprzyjaźniony lekarz, Wielebny Sumanasara pomaga nam dostrzec, co wyzwala w nas gniew, jak on na nas oddziałuje i co możemy z tym zrobić. W króciutkich i bardzo przystępnie napisanych rozdziałach dzieli się z nami mądrością okraszoną humorem, którą można się posłużyć, by wieść zdrowsze i szczęśliwsze życie – wreszcie wolne od gniewu.

źródło opisu: Wydawnictwo Samsara, 2016

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

Piotr | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Nie będę się zbytnio rozwodził nad tym utworem. Książkę, a raczej zważywszy na jej niezbyt ofitą treść podczytywałem przez jakiś czas. Zakup przypadkowy, za grosze, wraz z innymi książkami. W tamtym czasie poszukiwałem książek dotyczących opanowania gniewu itd. Zaznaczam, że wręcz alergicznie nie cierpię poradników, a ten do takowych należy. Po części. Autor jak się okazuje jest buddyjskim mnichem i w swojej książce oprócz wyświechtanych teorii i oklepanych rad, raczy nas tekstami dotyczących wyzwanej religii.

Zaskoczyło mnie jedno. Po co powstała ta książka, dla kogo? Ludzie żyjący na całym świecie znają to, co jest zawarte w książce z autopsji, czy też z wykładów. Jednym plusem są króciutkie rozdziały. Jeszcze nie zdążyłem się zupełnie zniechęcić, a autor oświecał mnie kolejnymi, kilkoma zdaniami, jakie miały nauczyć mnie radzić sobie z gniewem. Rodzi się we mnie jedno pytanie? Po co i dla kogo? Raczej nie polecam.

Owca | 2017-05-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 22 lutego 2017
avooid | 2017-02-18
patrycjax3 | 2017-01-11
Kody rabatowe dla moli książkowych

Jesień to idealny moment na dodatkowe zaopatrzenie domowej biblioteczki. Wiedzą o tym twórcy portalu AleRabat.com i dlatego specjalnie z myślą o użytkownikach lubimyczytać.pl przygotowali kody rabatowe do kilku księgarni. Sprawdźcie sami!