Zdrowie dzięki witaminom

Healing with vitamins
suplementy, witaminy, żywność
zdrowie, medycyna
Athoualia

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza z nich zawiera niezbędne wiadomości na temat witamin i składników mineralnych potrzebnych organizmowi: dlaczego to właśnie witaminy dają nam zdrowie; co jest ich najlepszym źródłem; jakie jest dzienne zapotrzebowanie z podziałem na wiek, płeć i stan zdrowia; jakie substytuty witamin można stosować i kiedy. druga część to omówienie najczęstszych schorzeń i dolegliwości, które dają się wyeliminować dzięki dostarczeniu organizmowi odpowiedniej dawki witamin i składników mineralnych. Zawiera m.in. wiadomości na temat: czy można przedawkować witaminy i czym to grozi w różnych przypadkach; diety właściwe dla rozmaitych dolegliwości; co jeść by nim zapobiegać. Książka jest wynikiem pracy pięciu autorów, którzy te i inne problemy przedstawili kilkuset lekarzom i uczniom w całych Stanach Zjednoczonych.

źródło opisu: Diogenes, 2001

źródło okładki: Autorskie