Wzgórze złamanych serc

Okładka książki Wzgórze złamanych serc Thomas H. Cook
Okładka książki Wzgórze złamanych serc
Thomas H. Cook Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Seria z Puzzlami kryminał, sensacja, thriller
Seria z Puzzlami
C&T Crime & Thriller
2004-01-01
2004-01-01

Przeczytałem i porażka nic więcej . Ciężka w odbiorze . Męczyłem ją jakby miała z 700 stron a tu raptem trochę ponad 200 . Odstępuję od czytania kryminałów z lat 90 tych . Nie polecam .

To zdecydowanie jedna z lepszych książek, jakie ostatnio czytałam. Z jednej strony kryminał, bo przez większość czasu zastanawiamy się, kto zabił, a z drugiej strony jest w niej spora doza obyczajowości - dowiadujemy się wiele o życiu głównego bohatera i jego niespełnionej miłości. Choć przez część książki wydawało mi się, że jest nudno, to zakończenie dosłownie zwaliło mnie z nóg. Z drugiej strony warto docenić narrację autora (która jednak nie każdemu może się spodobać). Snuje on swoją historię powoli, spokojnie, ale w sposób przemyślany i zabiera czytelnika w wyjątkową podróż. Po zakończeniu lektury musiałam zrobić sobie jeden dzień przerwy nim zaczęłam coś nowego :)

Zaskoczyło mnie zakończenie od początku miałam złudzenie że Kelly nie żyje choć nie było to powiedziane w prost. Jednak w pewnym sensie nie żyła ona dla głównego bohatera nie dla widza. Spotkał ją przykry los choć zagadka nie została do końca rozwiązana . Dopiero ostatnie karty wyjaśniają co tak naprawdę zaszło na Wzgórzu złamanych serc .Warto przeczytać choćby dla samej opowieści o nastoletniej nie spełnionej miłości i by zastanowić się co tak naprawdę jest dla nas ważne . Myślę że Ben po części reprezentuje każdego człowieka który w pewnym momencie swojego życia wraca do wspomnień , a jak wiadomo one w pewnym sensie tworzą nas samych , nie pozwalają zapomnieć o miłych i tych złych chwilach.

Od samego początku wiemy, że coś jest nie tak. Spodziewamy się, że zakończenie książki będzie wbijające w fotel. Im bliżej końca tym bliżej rozwiązania zagadki, przynajmniej tak nam się wydaje. Niestety, końcówka książki sprawi, że pozostaniemy z rozdziawionymi paszczami i wielkim okrzykiem w głowie "o kur...!".

To mój pierwszy raz z Thomas H. Cook i już chcę więcej.

To mój pierwszy raz z Thomas H. Cook i już chcę więcej.

Książka przypominała mi klimat starych amerykańskich filmów, miała w sobie coś niezwykle zagadkowego i pociągającego. Końcówka dosyć zaskakująca. Główni bohaterowie wzbudzali sympatię. Książkę wypożyczyłam omyłkowo, ale wcale tego nie żałowałam.

• Różne takie obyczajowe
  • Zagraj to jeszcze raz, Sam
  • Z Biblioteki
  • Biblioteka Publiczna
  • Kryminał-Thriller
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Wzgórze złamanych serc