Podróż do wewnętrznego spokoju i radości: śladami współczesnych chińskich pustelników

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
( ang. ) Journey to inner peace and joy
religia
Louise

Książka zawiera chińskie koncepcje religijne, dotyczy życia religijnego współczesnych chińskich pustelników

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Wydawnictwo Oleksiejuk 2015

jatymyoni | 2018-05-04
Przeczytana: maj 2018

Tradycja pustelniczego życia istnieje w Chinach od 5000 lat. Chińczycy darzą szacunkiem i podziwem swych pustelników, niezależnie od tego, czy zostali nimi studiując Drogę lub nauki Buddy, czy w poszukiwaniu spokoju. Dla Chińczyka bycie pustelnikiem oznacza oddzielenie się od zewnętrznego świata oraz mądrość i umiejętności, które nie są dostępne zwykłym śmiertelnikom. W taoizmie najważniejsza jest Droga. „Droga , której szukamy, ma swój początek wewnątrz nas, to jest punkt startowy naszej wędrówki, do którego musimy dotrzeć, aby zrozumieć prawdziwą naturę świata.” Góry Południowe są wyjątkowym i przepięknym regionem Chin. U stóp gór , a także wysoko , czasami wręcz w niedostępnych miejscach znajdują się liczne świątynie taoistyczne i buddyjski. . Niestety w czasie rewolucji kulturalnej większość została zniszczona, nawet te trudno dostępne wysoko w górach. Odbudowa ich zaczęła się przed 30 laty, a od 10 lat jest bardziej intensywna, gdyż coraz więcej przybywa mnichów i mniszek...

myarmyoflovers | 2017-08-06
tyberiusz | 2018-06-16