The Book of Dead Days

2006-04-11
2006-04-11

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Doctor Who: Thirteen Doctors 13 Stories Naomi Alderman, Holly Black, Malorie Blackman, Eoin Colfer, Neil Gaiman, Charlie Higson, Derek Landy, Richelle Mead, Patrick Ness, Philip Reeve, Alex Scarrow, Michael Scott, Marcus Sedgwick
Doctor Who: Th... Naomi Alderman, Hol...
Okładka książki Love Hurts Malorie Blackman, Melvin Burgess, James Dawson, Susie Day, Laura Dockrill, Jenny Downham, Phil Earle, Gayle Forman, Matt Haig, Catherine Johnson, Maureen Johnson, Lauren Kate, David Levithan, E. Lockhart, Lauren Myracle, Patrick Ness, Non Pratt, Philip Pullman, Bali Rai, Marcus Sedgwick, Andrew Smith, Tabitha Suzuma, Markus Zusak
Love Hurts Malorie Blackman, M...
Okładka książki Doctor Who: 12 Doctors 12 Stories Holly Black, Malorie Blackman, Eoin Colfer, Neil Gaiman, Charlie Higson, Derek Landy, Richelle Mead, Patrick Ness, Philip Reeve, Alex Scarrow, Michael Scott, Marcus Sedgwick
Doctor Who: 12... Holly Black, Malori...

co by tu powiedzieć książka jest nudna od początku do końca ,autor chciał wzbudzić w czytelnikach ciekawość ale moim zdaniem się nie udało momenty
w którym powinnam się ekscytować lub bać nudziły mnie tak najprościej ta książka nie jest dla mnie

Dobra – podobał mi się pomysł, że główny bohater nie ma imienia – mówią na niego Chłopiec, podoba mi się uzasadnienie, dlaczego magik Walerian jest świnią i taki pzostaje do końca. Postaci są niejednoznaczne i ciekawe. A najbardziej podoba mi się to, że czas między świetami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem nazwany został czasem martwych dni – to by się zgadzało. Akurat wtedy przeczyałam tę książkę – przyjemna lektura

Nawet, nawet ;p

Nawet, nawet ;p

Coś dla fanów młodzieżowych powieści przygodowych, lekko i zgrabnie napisana książeczka, której jak dla mnie największym atutem jest mroczny, zimowy klimat. Szybka, łatwa i przyjemna o zabarwieniu wiktoriańsko - magiczno - cmentarnym.

Hmmm, powieść dla dzieci i młodzieży, w której nie ma nic innego poza śmiercią, morderstwami, trupami, zimnem, plugawymi charakterami, brudem, gównem, krwią, cmentarzami, otwieraniem i zagłębianiem się w groby i grobowce, próbami zamordowania dzieci, smutkiem itp.? I to wszystko podane na serio, w ramach sztafażu magiczno-naukowego? Tu nie ma pozytywnych postaci, poza niewinnością dziecięcych bohaterów nie ma też żadnych pozytywnych akcentów, a sama końcówka, pomimo że morał jest dosyć banalny, rodzi jeszcze więcej wątpliwości. Autor przesadził z eskalacją tych wszystkich elementów i niestety naruszył subtelną granicę przemocy i zła, które można zamieścić w literaturze dziecięcej.
Całkiem nieźle się czyta, ale nie jest to dla dzieci.

Ciężko tu mówić o dobrej książce fantastycznej. Nie jest zła na pewno. Podobał mi się dla przykładu wątek z podziemnymi kanałami przypominającymi podziemne miasto. Niestety jednak większość wydarzeń, opisów miejsc i charakterystyka postaci była jakby skądś zapożyczona. Takie przynajmniej było moje wrażenie. Po za tym nie został jak dla mnie wyjaśniony wątek morderstw z początku książki. Ogólnie czyta się dość dobrze, ale nie jest to literatura na wysokim poziomie.

Książka zwyczajna, patrząc na inne książki tego gatunku. Zaskakujący .koniec, choć mnie wprowadził w dekonsternację . Książka dobra na wielką nudę. nie polecam ale też nie krytykuję :-)

Książka wciągająca, mroczna i tajemnicza. jedyną jej wadą jest... długość. Pochłonęłam ją jednym tchem w kilka godzin i chciałabym więcej

10 z sentymentu. 10 dlatego, że była to moja pierwsza książka z tego gatunku. 10 bo po 7 latach wciąż ją wspominam. 10/10 i już ;)

• Samodzielne
  • Świąteczne